Ares Design chystá Ferrari 400 na bázi GTC4 Lusso a Teslu Model S Combi

  • Italská dílna Ares Design chce oživit tradici zakázkových přestaveb

  • Připravuje úpravu Ferrari GTC4 Lusso nebo Tesly Model S

  • Zákazníci žádají přestavby i dalších aut

  • Populární jsou také modernizace klasických Porsche 911

Že by se oživila tradice zakázkových přestaveb karoserie? Zdá se, že moderní technologické postupy dovolí návrat k opravdu zakázkovým karoseriím, které byly v módě před druhou světovou válkou. Stačí si vzpomenout na unikátní vozy, které stavěla třeba česká karosárna Sodomka.

Ares Design (3)
Přestavba Ferrari GTC4 Lusso dá vzniknout vzpomínce na klasické čtyřmístné Ferrari 400 z roku 1976, první sériové Ferrari s automatem
Ares Design (10)
V interiéru nezůstane kámen na kameni. Ares Design přiznává, že přestavby jsou drahé, ale s tím zákazníci počítají

Podobnou cestu chce teď zvolit italská dílna Ares Design, která reaguje na velice pozitivní ohlasy ke své plánované přestavbě Lamborghini Huracan. Má z něj vzniknout reinkarnace klasického italského sportovního vozu De Tomaso Pantera. Úpravce už má osm individuálních objednávek. Ares Design představil například plánovanou úpravu vozu Ferrari GTC4 Lusso či Tesly Model S.

Doporučujeme: Firmy Singer a Williams vytvořily toto fascinující Porsche 911. Na cenu se neptejte

Moderní čtyřdveřové Ferrari GTC4 Lusso se může změnit na klasické čtyřdveřové kupé Ferrari 400, které se vyrábělo v letech 1976 až 1989. První designové skici a návrhy budoucích tvarů se od původního konceptu prakticky neliší. Technika zůstane stejná, takže pod kapotou bude přeplňovaný osmiválec, stejně jako v sériovém Ferrari, případně předchozí dvanáctiválec. Ares Design se soustředí jen na přestavbu karoserie a interiéru, nikoli na úpravu pohonného ústrojí.

Ares Design (6)
Tesla Model S Shooting Brake? Ano, i to bude možné. Záleží vždy jen na fantazii zákazníka a samozřejmě pak na objemu jeho peněženky
Ares Design (8)
Ares Design chystá také program na modernizaci klasických Porsche 911 technikou z těch nejnovějších generací 997 a 991

Druhou plánovanou zajímavostí je například kombík, respektive shooting-brake postavený na bázi elektromobilu Tesla Model S. To snad, kdyby někdo potřeboval více praktičnosti. Není to ale první přestavba Tesly na shooting-brake.

Ares Design sídlící v italské Modeně má v plánu další přestavby a zákazníci pomalu můžou v dílně vyrazit dveře z pantů, jaký je o podobná auta zájem. Jeden švýcarský zákazník například požaduje unikátní přestavbu Porsche 918 Spyder, vznikla už přestavba Chevroletu Corvette a mnoho dalších, například úpravy Land Roverů Defender či Mercedesů třídy G.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: