Alpine A110 dostane dvě odlišné verze Pure a Légende

  • Alpine A110 dostane dvě nové verze

  • Pure je zaměřena na řidiče, Légende na komfort

  • Na technice se nic zásadního nemění

Kupé Alpine A110 se na autosalonu v Ženevě představí ve dvou nových verzích, Pure a Légende. Na základní technice se nic podstatného měnit nebude, k pohonu tohoto kompaktního francouzského sporťáku bude pořád sloužit přeplňovaná osmnáctistovka o výkonu 252 koní. Ta posílá svou sílu na zadní kola přes dvouspojkový sedmirychlostní automat.

Nová verze Pure má podle automobilky pokračovat v minimalistickém a jednoduchém přístupu původní verze. Provedení je zaměřené na řidiče a v položkách výbavy má jen to nejnutnější. Chybí dodatečná hluková izolace a Pure má být i lehčí, ale automobilka neuvádí, o kolik se hmotnost snížila.

Doporučujeme: Nebaví vás Octavia Cup? Tak zkuste značkový šampionát Alpine A110 Cup

Verze Légende je zaměřena více na každodenní používání. Dostane třeba elektricky nastavitelné sedačky s pamětí, kožené čalounění, nové dekory do interiéru a bohatší výbavu. S tím asi bude korespondovat i mírný nárůst hmotnosti, ale ani v tomto případě Alpine neuvádí, o kolik se ručička vah pohne.

Ohledně diskutované manuální převodovky si zájemci stále mohou nechat zajít chuť, protože její použití bylo několikrát vyvráceno. Mluví se i o levnější a slabší verzi, ale tu Renault, respektive Alpine, oficiálně nepotvrdil.

Alpine A110 dostane dvě odlišné verze Pure a Légende
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: