Alfa Romeo 6C si brousí zuby na Porsche 911. Uvidíme ji možná už letos

  • Alfa Romeo údajně dokončuje práce na prestižním kupé

  • Velikostí, cenou a výkony má Alfa 6C konkurovat Porsche 911

  • Techniku si vypůjčí od sedanu Giulia QV

Alfa Romeo má zajímavé plány. Možná už na konci letošního roku, aspoň tedy ve formě konceptu, bychom měli vidět nové sportovní kupé 6C, které se zařadí nad model 4C a velikostí, cenou a dynamikou bude konkurovat vozům jako Porsche 911 nebo Jaguar F-Type. Příchod takového modelu předpovídá úpravce Pogea Racing, který se odkazuje na „zaručený a spolehlivý zdroj“.

Zcela smyšlená tato informace být nemusí. V plánu automobilky Alfa Romeo jsou do roku 2022 ještě dva blíže nespecifikované modely, o kterých toho zatím mnoho nevíme. A prestižní kupé by prozatím nahradilo chybějící model 8C. Alfa Romeo se navíc vrací na trh v USA a i když potřebuje hlavně crossovery, podobný „halo model“ má smysl.

Doporučujeme: Alfa Romeo 4C Spider vs. Porsche 718 Boxster S – Dva světy

Pokud jde o techniku, nebude mít Alfa Romeo se sháněním dílů velkou práci. Platformu může dodat sedan Giulia, stejně jako bi-turbo šestiválec 2,9 l, který se určitě dočká naladění na víc než 500 koní. Poháněna budou samozřejmě zadní kola. Produkční auto by se mohlo představit v roce 2019.

Připomeňme si, že prakticky hned po představení čtyřdveřového sedanu Giulia se mluvilo o sice technicky příbuzném, ale nikoli totožném kupé. Už tehdy vedení naznačilo, že má s platformou Giulie jiné plány.

Alfa Romeo 6C si brousí zuby na Porsche 911. Uvidíme ji možná už letos
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 10 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: