Systém OnStar ve vozech Opel konečně mluví i česky. Sežene pomoc nebo přivolá záchranku

21.10.2016
přidejte názor
Autor: Redakce
  •  Systém OnStar je konečně i v češtině

  • V nouzi s vámi bude hovořit operátor česky - kdekoli v Evropě

  • Součástí je i balíček mobilních dat a palubní WiFi

  • První rok je zdarma, pak stojí OnStar 2499 korun ročně

O přítomnosti systému OnStar v nových Opelech svědčí tři tlačítka pod zpětným zrcátkem. Je to online komunikační systém, který vám v případě potíží sežene pomoc nebo při nehodě zavolá záchranku. Popisovat všechny funkce by bylo na hodně dlouhé povídání, pro případné zájemce je ale nejdůležitější fakt, že operátoři konečně komunikují v češtině. Opel totiž rozšířil OnStar o další země včetně Česka.

New Opel Zafira, Opel OnStar Systém OnStar komunikuje v češtině. Umí přivolat záchranku v případě vážné nehody nebo vám prostě pomůže téměř s čímkoli
Opel OnStar Vedle pomoci v nouzi nebo vyhledávání odcizeného auta je součástí OnStaru také palubní internet. Opel nabízí různé balíčky objemu dat

Pozor, vše je závislé na nastavení jazyka zábavního systému. Takže pokud máte palubní displej, rádio a navigaci v angličtině, po stisknutí tlačítka budete spojeni s anglicky hovořícím operátorem.

Po OnStaru můžete chtít cokoliv. Třeba aby vám poslal do navigace nejbližší benzínku, pneuservis nebo hotel, případně aby na dálku provedl servisní diagnostiku auta. Také můžete pomocí aplikace auto na dálku zamknout nebo odemknout. A když zjistíte, že vám ho ukradli, ve spolupráci s policií operátor auto nejen najde, ale také ho znehybní (nikoli však za jízdy).

Důležité je tlačítko SOS určené především pro situace, kdy potřebujete sanitku (typicky při dopravní nehodě). Tlačítko můžete aktivovat sami a tím přivolat záchranku na místo nehody. Výhoda je v tom, že nemusíte vzpomínat, kde jste, což mnozí lidé nedokážou ve stresu vůbec říct. Pokud svoji polohu OnStaru neschováte, hned ví přesně, kam záchranku poslat.

Záchranku zavolá dokonce i sám

Pokud máte nehodu a vůz vyhodnotí, že se jedná o velký náraz (aktivují se airbagy), systém začne operátora volat automaticky, aniž byste cokoliv mačkali. Operátor se pak dovolá do vašeho auta a pokud s ním nikdo nekomunikuje, sám na místo zavolá záchranku. Podrobný popis všech funkcí systému OnStar najdete na stránkách Opelu.

Funkci vyhledávání auta můžete i skrýt, takže Opel nebude vědět, kde jste. Podle automobilky se data neposkytují třetím stranám, typicky pojišťovnám nebo policii. Pokud tedy majitel vozu sám nechce. Jakmile se jednou před OnStarem ukryjete, nebude vás sledovat, dokud systém znovu sami neaktivujete. Na operátora OnStaru se ale stále dovoláte, ovšem on vás nedokáže lokalizovat. Výjimkou je krádež auta a dopravní nehoda. To jsou jediné situace, kdy lze polohu vozu prozradit bez toho, abyste museli maskovací funkci deaktivovat.

Systém OnStar je zpoplatněný. První rok je zkušební a je zdarma, následně se za funkci platí. Roční poplatek vyjde na 2499 korun, případně můžete využít aktivaci na měsíc za 249 korun. K tomu můžete mít v autě i internet a vlastní WiFi, ke které se připojíte automaticky po nastoupení. Opel nabízí několik balíčků s různým množstvím dat. Denní tarif s 1 GB dat stojí 199 korun, měsíční tarif s limitem 5 GB vyjde na 399 korun a 10 GB na 599 korun. Roční tarif s limitem 100 GB stojí 3990 korun. Jestli něco takového využijete, to už je na vašem posouzení.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?