Policie hledá nová místa pro měření rychlosti. Žádá veřejnost o lukrativní tipy

  • Policie naplánovala na 19. dubna hromadné měření rychlosti 

  • Letos poprvé bude do této akce zapojena i veřejnost

  • Policisté žádají veřejnost o tipy, kde by mělo měření probíhat

  • Nová místa policie vyhodnotí a případně využije i v budoucnu 

Policie má na datum 19. dubna naplánovanou dopravně bezpečnostní akci s hromadným měřením rychlostii. Akce se jmenuje Speed Marathon a má jít o celoevropskou záležitost. Něco podobného známe i z minulých let, nicméně letos poprvé bude do měření zapojena i veřejnost. Policisté totiž chtějí získat od lidí tipy na místa, kde by bylo dobré měření provádět.

Doporučujeme: Policie převzala 10 Audi S6, které budou „na parádu“. Staré A6 začnou pomáhat a chránit

Slouží k tomu interaktivní mapa. Až do 28. února můžete do mapy přidávat vlastní místa a dát tím policistům užitečný tip. Zároveň je možné pro již zadaná místa hlasovat, a to kladně i záporně. Nejžádanější místa policie využije. Hlavním důvodem aktivity je samozřejmě snaha o zvýšení bezpečnosti provozu.

Policie uvádí, že běžně k vyhodnocení rizikových lokalit využívá vlastní dopravně.bezpečnostní analýzy. Proto se velmi často měří na rovných přehledných úsecích, kde je z nějakého důvodu rychlostní omezení, které s bezpečnostní příliš nesouvisí.

Doporučujeme: Dopravní policie si pořídila 135 nových motocyklů BMW. Nákup opět zaplatili řidiči

Po celoevropské dopravně bezpečnostní akci policie výsledky nových míst analyzuje a případně je bude využívat i nadále. Aktuálně obsahuje interaktivní mapa přes sedm tisíc tipů na měření rychlosti. Třeba měření rychlosti startujících letadel na ruzyňském letišti by opravdu mohlo být velmi zajímavé.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Krásné zdůvodnění: „Policie uvádí, že běžně k vyhodnocení rizikových lokalit využívá vlastní dopravně.bezpečnostní analýzy. Proto se velmi často měří na rovných přehledných úsecích, kde je z nějakého důvodu rychlostní omezení, které s bezpečnostní příliš nesouvisí.“ To je zjednodušeným pohledem zákona přiznání se k šikaně, zneužívání pravomocí veřejného činitele a další trestné činy, ne? Běda, kdyby cokoli podobného dělal kdokoli jiný :-)))

PŘIDAT KOMENTÁŘ: