Galerie: Lancia se stahuje z trhu. Připomeňte si její historii a slavné modely

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Lancia už oficiálně působí jen na italském trhu

  • Na ostatních trzích už ani nenabízí poprodejní péči o zákazníka

  • Kdysi slavná značka skomírá s naprosto žalostným portfoliem

  • Jediným současným produktem je překapotovaný Fiat 500

Legendární italská automobilka Lancia založená už v roce 1906 nyní skomírá. Vlastně ani nevíme, jak její situaci popsat, ale vypadá to na jakousi klinickou smrt. Automobilka již nevyváží své produkty ani mimo domácí Itálii a také již uzavřela veškeré obchodní aktivity mimo svůj domovský kraj. Oficiální stránky Lancia pouze děkují za zájem a odkazují návštěvníky na poprodejní servis k partnerům Fiatu.

Doporučujeme: Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár

Posledním produktem kdysi slavné značky je zastaralá Lancia Ypsilon, tedy v podstatě překapotovaný Fiat 500 s jiným logem. Protože se zdá, že z toho beznadějného stavu zřejmě není východisko, pojďme si aspoň Lancii připomenout v malé galerii těch nejslavnějších modelů.

Galerie: Lancia se stahuje z trhu. Připomeňte si její historii a slavné modely
Ohodnoťte tento článek!
2.61 (52.15%) 79 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. O článku bych řekl „nic moc“. To nejsou ani povrchní znalosti o této značce. Například konstatování, že od doby první Delty už šlo jen o přeznačené Fiaty… Mohl by mi autor ukázal fiaťáckou předlohu Kappy? Nebo Thesise? Ne, nemohl. Smutné na osudu Lancie je to, že ačkoli se ji Sergio M. rozhodl pohřbít a ponechal jen Y, zatímco do Alfy pumpuje milióny a milióny EUR, tak výsledkem je to, že za celý loňský rok se v Evropě (vlastně jen v Itálii) prodalo víc Lancií Y (66941 ks) než všech Alf dohromady (66155 ks). Tomu se říká efektivita…

  2. Delta Integrale HF, Stratos, 037. Největší legendy od Lancie , které nikdy neupadnou v zapomnění. Mají své místo v automobilovém nebi.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: