Dodge Durango SRT Hemi strčí do kapsy i Porsche nebo Maserati

  • Dodge Durango SRT je nejrychlejší americké sedmimístné auto

  • Z 0 na 96 km/h akceleruje za 4,4 sekundy

  • Motor 6,4 l V8 má výkon 354 kW (481 k)

  • Do Evropy se bohužel vozit nebude

Sportovní SUV už dnes nejsou žádnou výjimkou. Vlastně je to kategorie, která se dostala do módy. Nějakou ostrou verzi svého SUV nabízejí téměř všechny významné automobilky. Stačí se podívat na všechny ty Mercedesy AMG, BMW X6 M, Range Rover SVR a podobně. Teď se přidává i Dodge s modelem Durango SRT Hemi.

Dodge Durango SRT Hemi se spoléhá na atmosférický osmiválec 6,4 litru o výkonu 354 kW (481 k) a točivém momentu 637 Nm. Z 0 na 96 km/h (Američané udávají akceleraci z 0 na 60 mil za hodinu) zrychlí i díky systému launch control za 4,4 sekundy. To je rychleji než třeba Porsche 718 Cayman (4,7 s) a stejně rychle jako Maserati Quattroporte S.

Doporučujeme: Range Rover SVR zrychluje v terénu a blátě lépe než Octavia RS na suchu

Sprint na čtvrt míle (402 metrů) s pevným startem zvládne tohle SUV za 12,9 sekundy. Pokud najdete dostatečně dlouhou rovinku, dosáhne na nejvyšší rychlost 270 km/h. Přesto je Durango SRT Hemi plnohodnotné rodinné auto se třemi řadami sedaček, komfortní výbavou a všemi vymoženostmi moderních aut, na které si jen vzpomenete. Dodge ho označuje jako „nejrychlejší americké sedmimístné auto“.

Nechybí zde několik „hraček“ pro řidiče jako nastavitelné jízdní režimy včetně možnosti přenastavení funkce motoru, automatické převodovky, řízení, podvozku nebo pohonu všech kol. Lze zobrazovat a pro pozdější analýzu ukládat i aktuální telemetrii včetně přetížení, teploty motoru a převodovky, zrychlení a podobně. Dodge Durango SRT Hemi ale také může táhnout až 3628 kg těžký přívěs.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No nevím zda název článku je korektní … kdejaké suv strčí do kapsi, kde jaké 55kw auto, pokud bude trasa samá zatáčka, … holt fyzika se nedá obejít … stejně tak jako kde jaké suv strčí do kapsy každé 55kw, když bude trať jen rovina …….. spíš hloupý název článku

PŘIDAT KOMENTÁŘ: